Гідроабразивне різання металу в різних сферах мистецтва
Як би фантастично це не звучало, але вода – ефективний інструмент розкрою металевої сировини. Водна, водно-абразивна (гідроабразивне) різка вже більше 20 років широко використовується в промисловості і мистецтві. Щоб вода могла розрізати метал, потрібно створити дуже високий тиск – 4000 атмосфер, а потоку задати швидкість 900-1200 м/с, причому струмінь повинна виходити через дуже вузьке сопло (0,5-1,5 мм). Тільки при таких умовах вода ріже метал.
Як з'явилася технологія
Впервые инновационная идея возникла в бывшем Советском Союзе еще в 1935 году, хотя американцы приписывают авторство себе. Тогда российскому инженеру было выдано свидетельство, документирующее новый способ раскроя твердых материалов. Американец Норман Франц пришел к такой мысли только в 50-х годах прошлого столетия, когда искал эффективный способ распила леса. Впервые в истории резка металла водой была использована в 1980 году. Но в водную струю добавили абразивный материал (идея сотрудника американской корпорации Flow Мохамеда Гашиша).
Что можно резать гидроабразивным способом:
- сталь;
- керамику;
- натуральний камінь – мармур, граніт;
- скло;
- текстоліт;
- сплави;
- пластик;
- синтетичні вироби;
- композитні матеріали.
Гідроабразивний розкрій характеризується мінімальною витратою сировини та комплектуючих. Використання даного методу виключає утворення іскор і пилу, а також ймовірність самовільного займання відходів.
Застосування технології у мистецтві
Важным преимуществом гидроабразивного способа металлообработки является отсутствие сколов и нагревания поверхности. В экономическом плане фигурная резка металла водой более выгодна, чем лазерная. Благодаря особенностям технологии она нашла широкое применение в авторских работах. Получаемое изображение или профиль приобретают именно те очертания, которые хочет передать дизайнер.
Резка с использованием воды и абразива обладает важными преимуществами для создания художественных форм:
- высокая точность передачи изображения;
- выполнение фигурных элементов;
- создание конструктивно сложных композиций;
- відтворення мініатюрних деталей;
- виготовлення декоративних елементів.
При будь-якому нахилі сопла виходить ідеально рівний зріз без сколів і окалини. З грубого і твердого металу можна створювати красиві композиції для прикраси інтер'єру – камінні сходи, фігурні мангали, сувенірну продукцію, сталеві таблички з логотипами клубів і компаній.
- Як вибрати мангал для дачі, щоб приготувати смачний шашлик або овочі-грильНеможливо уявити в наш час заміський будинок або дачу без обов'язкового атрибута — мангала. Апетитний дим готового шашлику, що запікається, риби або овочів допомагає скрасити трудовий процес у саду або на городі та зібрати всю сім'ю ввечері за
- Мангали бувають різні: Який вибрати?Сучасні мангали — це не тільки засіб для приготування їжі. Вони можуть стати окрасою ділянки, надаючи відпочинку додаткового затишку й естетики.